Mersin Psikolog – Art Psikoloji

ÇOCUK ATÖLYE ODASI

Çocukları olumsuz etkileyen birçok kaygı bozukluğu ve psikolojik etkenler çocuk atölye odası bölümümüzde uzman kadromuz aracılığıyla çözüme ulaştırılıyor. Pandemi süreci başta olmak üzere birçok değişim, çocukları daha hızlı etkileyebilir. Bu durumda ebeveynler nasıl bir yaklaşım gerekeceğini bilemeyebilir.

Ayrık aileler, taşınma, aile içi şiddet, otizm ve DEHB gibi birçok durum oyun terapisi ile ele alınarak, çocuğun duygusal dünyasına dair kaygılarını anlamak için önemli bir araçtır. Yaşamla ilgili bakış açılarını oyunlarla ifade edebilen çocuklar için psikolojik destek, sanat atölyeleri desteğiyle merkezimizde verilmektedir. Online olarak da yararlanabileceğiniz bu hizmetimiz, 2-11 yaş arasındaki tüm çocukları kapsamaktadır. 

ll

Çocuk Atölye Odası Neden Kullanılır?

Çocuk dil, motor ve davranış becerilerinin geliştirilmesi ve psikolojik destek seansları çocuk atölye odası bölümümüzde oyun terapisiyle ele alınıyor. 2-11 yaş arasındaki çocuklar kendini oyun oynayarak ifade ederler. Her bir oyuncağın ve oynama şeklinin çocuğun duygusal dünyasına dair işaretler verdiğini biliyoruz. Hayatın olağan akışına uygun davranış, gelişim ve tutumlar sergileyemeyen çocukların problemlerini ortaya çıkaracak birçok çalışma yapılabiliyor.

Ebeveynlere de rehberlik oluşturan bu uygulamalar, çocukla iletişim kurma konusunda nasıl yaklaşımlar sergilenmesi gerektiğini öğretiyor. Yaşamsal alışkanlıklar ve gelişim süreçlerindeki eksikliklerin de giderilmesine yardımcı olan psikoterapik yaklaşımlar, çocuğun dahil olduğu gelişim dönemi dikkate alınarak belirleniyor. Yaşam kalitesini olumsuz etkileyen ve aile içi ilişkilerin kopmasına neden olan her durumun uzman danışmanlarımız tarafından analiz edilmesi sağlanıyor. Her yaş grubu için ayrı materyallerle desteklenen atölyeler, çocuğunuzun kişisel gelişimine de katkıda bulunuyor.

Neden Art Psikoloji?

Genç ve yenilikçi olan psikologlarımız, çocuklara doğru psikoterapik yaklaşımlarla sorun yaşadıkları durumun kaynağının ortaya çıkması için rehberlik ediyor. Bu alanda birçok eğitim alan ve seminerlere katılan kadromuzda, her yaş grubundan çocuk için olası gelişim sürecinin incelenmesi hedeflenir. Böylece eksik ya da dengesiz olan durumlar tespit edilir. Çocuğun psikolojisini olumsuz etkileyen birçok durum bu şekilde analiz edilerek tedavi edilir.

Çocuk atölye odası, pandemi tedbirleri gereğince düzenli olarak dezenfekte edilmekte, kullanılan tüm materyallerin hijyeni sağlanmaktadır. Randevu almak ve online danışmanlık almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp