Mersin Psikolog – Art Psikoloji

Mersin Psikolojik Danışmanlık

Mersin psikolojik danışmanlık sayesinde duygusal problemlerinizi ortadan kaldırmak ve daha sağlıklı bir yaşama kapı aralamak mümkün! Psikolojik danışman sayesinde hem daha kaliteli bir yaşama kapı aralayabilir hem de sorunlardan arınabilirsiniz. O halde Mersin’in en iyi psikolojik danışmanlık hizmetini keşfetmeye başlayın!

Psikolojik danışmanlık ve psikolog seansları teknik anlamda birbirinden farklı kavramlardır. Genel kullanım bakımından benzer özellikler gösterse de psikolojik danışmanlık hizmeti veren profesyoneller bu alanda eğitim almış kimselerdir. Öte yandan psikologlar da ‘Psikoloji’ alanında eğitimlerini tamamlar. İç içe geçmiş bu iki kavramın çoğu zaman birbiri yerine kullanılması bizleri de bu kullanıma sevk eder.

Siz de profesyonel bir psikolojik danışman sayesinde psikolojik sorunlarınızın üstesinden gelmeyi başarabilirsiniz. Sosyal bir ortamda sorunlarınızı konuşarak çözmenizi sağlayacak olan psikolojik danışmanlarla siz de yaşam standartlarınızı iyileştirebilirsiniz.

Mersin Psikolojik Danışmanlık Süreci

Mersin’de yaşıyor ve psikolojik sorunlarınızı çözmek adına profesyonel bir danışmanlık sürecine kapı aralamak istiyorsanız yapmanız gereken sadece süreci değerlendirmek olmalı! Aşama aşama gerçekleşecek olan psikolojik danışmanlığın başarıya ulaşmasında en önemli şey doğru bir seçimdir. İşte doğru psikolojik danışmanlarla karşı karşıya kalacağınız danışmanlık süreci!

Sorunun Saptanması

Psikolojik danışmanlık hizmetine başvuranların büyük bir kısmı sorunun farkında değildir. Soruna yol açan faktörler ya da tercih edilmeyen çözümlerin ikili ya da çoklu görüşmeler neticesinde belirlenmesi gerekmektedir. Sorunun saptanması psikolojik danışmanlık çerçevesinde daha başarılı sonuçlara kapı aralar.

Danışanın yaşamında ters giden ve iyileştirilmesi gereken süreçler dikkate alınarak durum değerlendirmesi yapılmaktadır. Burada asıl rolü üstlenen Mersin psikolojik danışman, yönlendirici sorularıyla problemin altında yatan nedenleri öğrenir. Böylelikle sonraki aşamalarda tercih edilecek başa çıkma yöntemleri belirlenir.

Başa Çıkma Yolu Belirleme

Psikolojik danışman tarafından organize edilen ilk görüşmede danışanın karşı karşıya kaldığı sorunların saptanması süreci gerçekleşir. Bu aşamadan sonra sıra bahse konu soruna yönelik çözüm önerilerinin geliştirilmesidir. Psikolojik danışman değerlendirmelerini yaptıktan sonra süreci kontrol altına alarak daha başarılı bir sonuca kapı aralar. Bu çerçevede hem daha kaliteli hem de daha hızlı bir sonuç elde edilmesi söz konusu olur.

Mersin psikolojik danışmanlık kapsamındaki bu aşama seansların en önemli noktasıdır. Zira doğru bir yöntem belirlendikten sonra sonuca ulaşmak çok daha kolay olacaktır.

Çözüm Aşaması

İlk iki aşamada elde edilen bulgu ve sonuçlar doğrultusunda gerçekleşen seanslarla danışanın probleme yönelik bakış açısında değişim olur. Bu durum sadece çözümü değil aynı zamanda başarılı bir sonucu da beraberinde getirmektedir. Çözüm sırasında amaç psikolojik danışmanın eliyle doğru bir ruh haline bürünmek değildir. Temel amaç bireyin kendi düşünce sistemini ve yaklaşımını değiştirmesini sağlamaktır.

Titizlik gerektiren psikolojik danışmanlık sürecinde her bir sözün çok büyük değeri vardır. Bu nedenle de Mersin psikolojik danışmanın bütün adımlarında dikkatli olması ve profesyonelliği elden bırakmaması gerekir. Gelişigüzel bir konuşmadan ziyade her lafında danışana katkı sağlayan bir psikolojik danışmanın Mersin’in en iyisi olduğunu bilmelisiniz.

Mersin Psikolojik Danışmanlık Ücretleri

Psikolojik danışmanlık ücretleri, bireyin ruhsal problemine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Seans süresi, sayısı ve uygulanacak olan teknikler ücretlerin belirlenmesinde oldukça önemlidir. Bu nedenle de ideal sonuçlara ulaşmak ve kaliteli bir hizmet elde etmek adına hareket etmekisiniz. O halde mutlaka Mersin psikolojik danışmanlık hizmetlerine başvurmalısınız.

Süreç hakkında bilgi almak ve danışmanlık randevusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mersin Psikolojik Danışmanlık
mersin psikolojik danismanlik2
Whatsapp