Mersin Psikolog – Art Psikoloji

Psikolog Mersin

Psikolog Mersin, Mersin’de faaliyet gösteren psikologları ifade etmektedir. Psikolog kavramı, ruh bilimci olarak açıklanmakta olup insan ve davran davranışlarını inceleyen, davranışlardaki normal dışı durumları düzeltmeye çalışan ve insanların yaşadığı problemlere çözüm bulan kişileri ifade eder. Üniversitelerin Fen Edebiyat Fakültesi psikoloji bölümünden mezun olan psikologlar terapist olarak adlandırılmaktadır.

İnsan hayatında biyolojik rahatsızlıklar kadar ruhsal problemlerde bulunmaktadır. Söz konusu ruhsal problemlerin terapiler ile ortadan kaldırılması mümkündür. Bu noktada bireylerin psikolog mersin olarak faaliyet gösteren kişilerden profesyonel bir destek alması gerektiğinden bahsedebiliriz. İyi bir psikolog aracılığı ile çeşitli ruhsal sıkıntılarına çözüm bulmak isteyen kişiler için bir rehber hazırladık. Bu rehber ile iyi bir psikoloğun hangi özelliklere sahip olması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

İyi Bir Psikolog Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

İyi bir psikoloğun sahip olması gereken özellikler genel olarak aşağıdaki gibidir.

Aktif Dinleyiciler

İletişim, bir psikoloğun sahip olabileceği en önemli becerilerden biridir. Hevesli psikologlar, her konuşmaya tüm odaklarını vererek ve bir konuşmada diğer insanların söylediklerini dikkate almak için zaman ayırarak aktif dinleyici olmayı uygulamalıdır.

Aktif dinleme aynı zamanda beden dili gibi sözel olmayan ipuçlarına da dikkat etmeyi içerir. Bu özellikle psikologlar için önemlidir, çünkü bazı hastalar kişisel bilgilerini ifşa etmekte rahat değildir. Keskin gözlü bir psikolog, bir hastanın açıkça iletişim kurmakta zorluk çektiğini belirleyebilir.

Empatik

Bir psikolog yeni bir hastayla tanıştığında, atacağı ilk adımlardan biri iyi bir ilişki veya bağlantı kurmaktır. İyi bir bağlantı önemlidir. Çünkü hastaları uzmana güvenmeye ve duygularını açıklığa kavuşturmaya teşvik eder. Empatik psikologlar, güçlü bir ilişki kurmak için daha kolay zamana sahip olma eğilimindedir. Psikologlar, samimi kaygılarını iletmek için dikkatli bir ses tonu kullanır ve net bir şekilde iletişim kurarlar.

Bununla birlikte, aynı zamanda psikologlar da her zaman profesyonel bir duruş sergilemelidir. Psikologlar bazen suç işleyen veya kendi dünya görüşleri ve değerleriyle çelişen zor hastalarla çalışırlar. Psikologların gerektiğinde kendi olumsuz tepkilerini gizlemeleri önemlidir.

Etik Kişiler

Birçok meslek, katı etik kodlar ve davranış standartları gerektirir ve psikoloji de bir istisna değildir. Etik psikologlar belirli standartları takip etmek için inisiyatif alırlar. Sigorta faturalandırmasından müşteri danışmanlığına ve vaka yönetimine kadar tüm profesyonel görevlerinde bu katı standartlara göre hareket ederler.

Hasta Danışmanları

Terapi hızlı bir süreç değildir. Danışanların yaşamlarındaki büyük sorunların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak zaman alır. Psikologların çok sabırlı olmaları gerekir. Hastalar sorunları hakkında konuşurken onlar odaklarını koruyabilmelidirler. Her hasta kendi hızında ilerleme kaydeder. Bazı durumlarda, özellikle bir hasta önemli bir travma ile uğraşıyorsa , ilerleme kaydetmek yıllar alabilir .

Yaşam Boyu Öğrenmeye Devam ederler

Profesyonel psikologlar kendilerini muhtemelen yaşam boyu öğrenenler olarak tanımlayacaklardır. Psikoloji bilimi, yeni çalışmalar ve anlayışlarla sürekli değişmektedir. Bu profesyonellerin, müşterilerine ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına yardımcı olmak için en son bilgilerden haberdar olmaları gerekir. Seminer ve konferans gibi mesleki etkinliklere katılabilir, meslektaşlarıyla iletişim kurabilir ve mesleki dergileri okuyabilirler.

Profesyonel Psikolog mersin

Psikologlara danışarak çeşitli problemlerinizin ortadan kalkmasını istiyorsanız doğru adrestesiniz. Kliniğimiz ile iletişime geçerek bu konuda etkili bir şekilde bilgi sahibi olabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

psikolog mersin 1 1
psikolog mersin 2
psikolog mersin 3
Whatsapp