Mersin Psikolog – Art Psikoloji

Psikolojik Destek Seansları

psikolojik destek

Her yaştan insanın bedensel sağlığı gibi ruhsal sağlığında da psikolojik destek alması gereken durumları olabilir. Hayatın olağan akışına aykırı olan birçok durum, yaşamla başa çıkayı zorlaştırabilir. Böyle durumlarda kişi içinde bulunduğu ruhsal buhranla tek başına baş edemez. Tıpkı grip olunca doktora gitmek gibi, psikolojik sorunlarda da danışmanlık almak oldukça önemlidir.

Maddi sorunlar, aile içi şiddet, cinsel travmalar ve sosyal fobi gibi birçok durumda yaşam kalitenizi olumsuz etkileyen durumlar söz konusu olabilir. Bu da sosyal ilişkileriniz ve bireysel gelişiminiz açısından yardım almanızı gerektirebilir. Bu konuda destek sağlayan birçok uygulama, uzmanlarımızın desteğiyle online ve yüz yüze seanslarla desteklenmektedir. 

Psikolojik Destek Hangi Durumlarda Gereklidir?

Günümüzde maddi kaygılar ve sınav kaygıları başta olmak üzere birçok sorun psikolojik destek gerektirebilir. Bu konuda çözüm bulmak istediğinizde uzman kadromuzdan yardım alabilirsiniz. Online ya da yüz yüze yapılacak olan bireysel seanslarla kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Her yaştan insanın sorunlarıyla yüzleşmesi gereken dönemler olabilir. Bu konuda profesyonel bir destek alınmasıysa sorunların daha kısa sürede çözüme ulaşmasını sağlar. 

Psikolojik desteğe ihtiyacı olan tüm bireyler için kişisel terapi seanslarımız ihtiyaç olunan süre dahilinde verilmektedir. Her zaman gerekli süreçleri planlayan ve gerektiğinde hipnoterapi seanslarıyla desteklenen tedavi sürecinde bireysel danışmanlık hizmeti veriyoruz. Profesyonel destek sunan ve yaşam kalitenizi optimize etmenizi sağlayan seanslarımız gizlilik içinde yapılmaktadır. Danışanlarımızın özel bilgileri hiçbir şekilde üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılmamaktadır. 

Çocuk ve Ergen Psikoterapisi

Yetişkinler için olduğu gibi çocuk ve ergenler için de yapılan psikoterapi seanslarıyla çocukların travmatik durumları da tedavi edilmektedir. Her yaş grubunun özel olarak değerlendirildiği kişisel terapi seanslarında çocukları etkileyen çok sayıda duygusal travma ele alınır. DEHB, sınav kaygısı, bağlanma sorunları, aile içi şiddet, parçalanmış aileler ve sosyal sorunların tedavi edilmesi için tercih edilen psikolojik destek seanslarından verim almak için terapötik uygulamalar yapılabilir. 

Oyun terapisiyle desteklenen sanat atölyeleri gibi etkinliklerle çocuğun duygusal dünyasında yaşadığı sorunların tespit edilerek tedavi edilmesi sağlanır. Bilişsel davranışçı terapi yöntemi kullanılarak tedavi edilen bireyler, problemlerle daha kolay başa çıkabilecek duruma gelebilir. 

Whatsapp